Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Estetik Diş Kaplamalar

Estetik Zirkonyum diş kaplama

Son yıllarda diş kaplamalar yapılırken doğal dişleri taklit eden ve ağızda bakıldığında belli olmayan estetik diş kaplamaları ve köprüler yapılmaya çalışılmaktadır. Lamina ve zirkonyum diş kaplamalarının yanı sıra empress dişler ve lamina diş uygulamaları en iyi estetik gülüşü hastaya kazandırmak amacı ile yapılan diş hekimliği uygulamalarıdır.

Bildiğimiz gibi yüz estetiğinin tamamlayıcısı olan dişler gerek büyüklük, gerek şekil, gerekse renk olarak kişinin yüzü ile uyumlu olduğunda güzel bir gülüş estetiği sağlayabilir. Dişlerin sağlıklı olması ve sıralanışının düzgün olması kişiye öz güven kazandırır. Dişler üzerindeki diş çürükleri, lekeler, istenmeyen aralıklar artık estetik diş hekimliği sayesinde kolaylıkla çözüme ulaşa bilmektedir.

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte ilerleyen diş hekimliği bilim ve sanatı sayesinde doğal dişlere neredeyse bire bir benzeyen ve ağızda bulunan canlı diş dokuları ile biyolojik olarak uyum sağlayan diş kaplamaları ve köprüler yapılabilmektedir.

Özellikle bilgisayar destekli tasarım ve üretim aşamaları ile yapılan metalsiz zirkonyum ve tam seramik kaplamalar estetik diş hekimliği benim en çok kullanılan elemanları olmuştur.
Zirkonyum diş kaplamalar içerisinde koyu renkli metal olmadığı için estetik olarak büyük avantaj sağlarlar. Her türlü ışık altında doğal bir şey yapın sonuç verirler.
Zirkonyum kaplamalar bilgisayar desteğiyle üretildikleri için imalat sırasında boyutsal stabilizesini korur ve bu sayede diş ve diş eti ile mükemmel uyum sağlar.
Isı iletkenliği katsayısı bir şey yakın olan zirkonyum malzemesi kaplama olarak uygulandığında dişin soğuk ve sıcağa karşı gösterdiği hassasiyet daha az olur.

Leave a Comment