Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Güvenli İmplant ve Tomografi

İmplant diş tedavisinde tomografi planlaması ile güvenli implant yapımı

İmplant yapımında güvenli planlama ve kusursuz implant cerrahisi en önemli konuların başında gelir. Uygulamanın planlama, cerrahi operasyon ve protez aşamalarından ibaret olduğunu daha önce anlatmıştım. Bu aşamaların üç boyutlu planlama protokolü sayesinde tedavi daha başlarken bitmiş protez uygulamasını canlandırma olanağı vardır. Bu sayede nihai protez de ortaya çıkabilecek sorunların daha planlama aşamasında iken ortadan kaldırılması mümkün olmaktadır.

Tomografi  İmplant İçin Avantaj mı?

Üç boyutlu görüntülemelerden alınan bilgiler bilgisayar programı üzerinde ekimin cerrahi aşamada yapacağı hataları en az da indire bilmektedir. Bu yeni teknoloji kullanılarak hata payı en aza indirilmiş implant cerrahisi yapılabilmektedir.
Uygulanacak implantların bölgeleri ve derinlik kontrolü en iyi şekilde yapılır. Her bir implantın konumu ve yerleştirilme açısı dikkatlice planlarınız. Bu aşama büyük önem taşır. Çünkü nihai protez başarısı da buna bağlıdır.
Planlamayı takiben implant uygulamasında kullanılacak cerrahi kılavuzlar üretilir. Bu kılavuzlar implant boyu ve Yerleştirme acıları bakımından son derece önemlidir. Bu nedenle dikkatli bir şekilde hatasız olarak bir edilmeleri gerekir. Cerrahi implant kılavuzlarının üretilmesinde birbirinden farklı sistemler kullanılabilmektedir.

Leave a Comment