Loading the content... Loading depends on your connection speed!

Lamina Diş Kaplama

lamina diş

Lamina Diş

Estetik kaplamalar ön dişe uygulandığında sadece ön yüzeyine uygulanır. Dişin diğer kısımlarını kesmeye gerek yoktur. Günümüz gelişen teknolojisi ve malzeme bilimi sayesinde, başarılı bir şekilde uygulanan estetik diş hekimliği ve yöntemleri, sağlıklı görünen dişlerimiz için çok önemlidir. Dişin ön yüzeyi aşınmaz, dolayısıyla uzun vadede diş çürümesi gibi problemler yaşamazsınız. Lamina kaplamalar özellikle ön dişlerde çok başarılıdır. Işığı çok iyi yansıtırlar. Doğala en yakın diş olarak görev yaparlar.

Lamina Kaplama Özellikleri

Estetik amaçlı yapılan bu işlem dişin iç kısmını, yani çiğneme yüzeylerini aşındırmaz. Konuşma sırasında, dilin dokunulduğu alanlar kendi dişlerinizdir. Bu estetik diş kaplamaları sadece az miktarda görünen yüzeyler ve ince bir seramik yapıştırma ile uygulanabilir. Lamina diş kaplamasının başarısı, hem doğru diş kesimi hem de laboratuvar çalışması ile mümkün olmaktadır. Çok hassas bir çalışma gerektiren bu sistemde kullanılan ölçüm malzemesi de çok önemlidir.

Diş yüzeyinde ortalama 0.6 mm aşınma yapılır. Lamina diş ile aşağıda listelenen 4 ürün başarıyla çıkarılabilir.

  1. Diş rengi
  2. İplik boyutu
  3. Dişin yüzey yapısı
  4. Diş eğrileri

Bu estetik diş tedavisi yöntemi kısa sürede minimum aşınma ile tamamlanır ve sınırlı sayıda hekim tarafından başarılı bir şekilde uygulanabilir. Lamina uygulama örneklerimiz için iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçebilirsiniz.

LAMİNA DİŞ FİYATLARI

Zirkonyum diş kaplamalarında, estetik işçiliğin yanı sıra hassas ve titiz bir işçilik gerektiren işçilik malzemelerini de içeren lamina kaplama diş kaplamalarıdır. Zirkonyum diş fiyatlarına göre metal porselen diş fiyatları, zirkonyum fiyatları daha yüksektir. Diş tedavisi fiyatları kullanılan materyale ve çalışmanın duyarlılığına göre artmaktadır. Lamine için uygulanan özel yapıştırıcılar yüksek fiyatlıdır.

 

 

Leave a Comment